Для чого дітям потрібні кишенькові гроші? - «СЕМЬЯ» » Я "Женщина" - Я "Всё могу".
Для чого дітям потрібні кишенькові гроші? - «СЕМЬЯ»

Пам’ятаєте момент, коли бабуся давала вам гроші на морозиво? Часто цей процес доповнювався фразою "тільки мамі не кажи!". А все витрачалось дуже швидко у найближчому магазині й потайки від батьків. Такі ситуації формували викривлене ставлення до грошей. Тому, маючи подібний досвід, дорослі розуміють, що дитина має навчитись фінансової грамотності. Теорію вона може отримати на уроках в Новій українській школі, а практику — отримавши кишенькові гроші. З якого віку вони можуть з’явитись та як впливають на життя розповіли психологи.


Дитина має знати, що гроші — це ресурс, який закінчується. Вперше дитина починає дізнаватись, що таке гроші десь у 3-3,5 роки. Тоді в арсеналі з’являється "гра в магазин". Діти починають розуміти, що товари на щось обмінюють. Вони дізнаються, що батьки ходять на роботу і за це отримують гроші. Важливо у цей період вже почати розповідати про фінанси, показувати купюри і монети. Адже у віці 7-9 років стає зрозуміло, що дитина засвоїла за попередні роки, коли знайомилась з грошима у серйозній чи ігровій формі. Тому початкова школа — вдалий час для кишенькових.Якраз у початкових класах дитина починає остаточно відділятись від мами й хоче відчувати себе достатньо дорослою і незалежною. Гроші набувають іншого значення, ніж до того. Вони дають дитині відчути себе окремою особистістю, не так сильно залежати від батьків, зробити свій власний вибір, на що їх витратити.— пояснює психологиня та директорка Альтернативної школи "Радосвіт" Юлія Тороманова-Квятковська.Експерти не радять платити за оцінки. Оскільки знання дитина отримує для себе та свого майбутнього, а не для поповнення гаманця.У жодному разі не платіть за приємні слова чи речі, що дитина робить для вас від щирого серця. Оплачуючи духовні речі фінансами ви знецінюйте їх і будуєте собі пастку на майбутнє. Щоразу оплачуючи кожне "мама я тебе люблю" ви формуєте зв’язок грошей і почуттів. За любов треба платити тільки любов’ю, а за роботу грошима.— додає Юлія Тороманова-Квятковська.


Якщо ви наважились виділити кошти, то не потрібно вимагати детальний звіт від дитини. Варто дати таку суму, з якою вам не буде шкода розпрощатися. Оскільки часто діти можуть купувати якісь дрібниці, які на думку батьків не важливі. Крім того, дитина може загубити гроші. І цей досвід також важливо прожити. Не варто дитину оберігати й від розчарування, яке прийде після невдалої чи необдуманої покупки.


Дитячий і сімейний психолог Інна Строгова радить обговорити з дитиною і випадки, після яких дитину позбавлять кишенькових грошей. Ці правила вона має знати до того, як отримає першу суму.Батьків цікавить, яку суму і як саме давати: всю на місяць, на тиждень чи на день. Все залежить від того, наскільки ви навчили дитину поводитись з грошима, проговорили все і показали на своєму прикладі, як цим користуватись. Можна на початку спробувати давати щодня, а далі — раз на тиждень, раз на два. І потім обговорювати, що вдалось дитині, вистачає грошей чи ні.— додає Інна Строгова.Психологиня вважає, що якщо ж виділеної суми на місяць не вистачає, не треба повертатись до того, щоб давати кошти щодня. Варто разом проговорити проблему і знайти можливість планувати бюджет на місяць.


Допомогти з фінансовою грамотністю можуть і вчителі. Адже базові знання арифметики вже дозволять дитині провести нескладні обчислення з реальними грошима. Процес можна організувати у формі гри. Використання купюр та монет формує у дітей розуміння грошей як інструменту для підрахунку та обміну.


Ідеї для проведення занять з фінансової грамотності можна знайти на портал ініціативи "Global Money Week". У розділі навчальних матеріалів доступні методичні та інформаційні матеріали: презентації, ігри та кейси. Також експерти радять прочитати книгу "Пес на ім'я Мані, або Абетка грошей".


Авторка: Олександра Карабань, журналістка проєкту "Дружня школа"


Цей матеріал створений за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії. Висловлені в цьому матеріалі думки жодним чином не відображають офіційний погляд Європейського Союзу чи Міністерства закордонних справ Фінляндії.P.S. Это интересно:

Написать Вконтакте


Комментарии для сайта Cackle
ДОБАВИТЬ БАННЕР


Новости по теме.

Новости с главной.

Как подготовить ребенка к рождению младшего - «Беременность и роды»

Как подготовить ребенка к рождению младшего - «Беременность и роды»

Рождение второго ребенка – настоящее счастье для всей семьи, но кроме волнительного ожидания...
Сколько кофе на самом деле можно пить при беременности? - «Беременность и роды»

Сколько кофе на самом деле можно пить при беременности? - «Беременность и роды»

Новое исследование указывает, что кофеин опасен для беременных даже в низких дозах. Но эксперты...
Бандаж для беременных: как выбрать и как надевать - «Беременность и роды»

Бандаж для беременных: как выбрать и как надевать - «Беременность и роды»

Беременность – счастливое время для женщины, весь организм меняется и подстраивается под зарождение...
Что должна знать будущая мама - «Беременность и роды»

Что должна знать будущая мама - «Беременность и роды»

Женский организм – удивительно слаженная система, которая помогает женщине зачать, выносить, а...

Что есть чтобы быть стройной: советы диетологов

Не едите после 18:00, так как боитесь поправиться? Врачи-диетологи утверждают, что это один из самых распространенных...

Очень простой рецепт! Готовим венское печенье - «Я и Кухня»

Автор фото и рецепта Ольга Шапкина: instagram.com/dobryanochka/ Ингредиенты:Масло сливочное 200 грМука 400 +......

Без вреда для талии: готовим сочные рыбные котлетки - «Я и Кухня»

Автор фото и рецепта Ольга Бородиина: instagram.com/chefhome.borodina/ Ингредиенты:? лосось (филе) — 500 г? лук...

Фаршированная тыква под сырной корочкой по рецепту Екатерины Медушкиной - «Я и Кухня»

Фаршированная тыква Фитнес-блогер и нутрициолог Екатерина Медушкина уверена, что в холодную погоду худеть не сложнее,...

Борща много не бывает: новый рецепт всеми любимого блюда - «Я и Кухня»

Ингредиенты:Вода 3 л;Говядина на кости 400 г;Морковь 1 шт;Лук репчатый 1 шт;Зелень (по вкусу)Для зажарки:Морковь 1...

Райское наслаждение! Бретонский масляный пирог с яблоками и клюквой - «Я и Кухня»

Автор фото и рецепта Агния: instagram.com/mykitchenrulez/ Ингредиенты:250 гр сливочного масла комнатной...

Что такое веганская косметика и как ее распознать

Многие предпочитают переходить не только на веганское питание, но и на веганскую косметику. Которую сейчас производят...

Блогеры рекомендуют: 10 аптечных средств для губ в холода - «Я и Красота»

Аптечные патчи, гигиенические помады, бальзамы и прочие полезные средства против шелушения и сухости губ....

Как выглядеть красиво с минимумом макияжа - «Я и Красота»

Так называемый макияж без макияжа по-прежнему пользуется популярностью среди тех, кто не любит яркие образы....
Звездные Новости
Похожие новости.
Психология и отношения.
Ваша реклама тут.
ДОБАВИТЬ БАННЕР


Полезно знать.