Як при заняттях Соробаном синхронізується робота півкуль?

Методик і програм розвитку дітей існує безліч. Наприклад, за допомогою кубиків Зайцева можна навчити улюблене чадо читати, коли воно ще не доросло до парти, а з картками Домана - з пелюшок наповнити дитячий світ образами різних предметів з їх назвами.


Ментальна арифметика - також програма розвитку дитини. З її допомогою вчать рахувати, причому рахувати про себе (лат. Mentalis - "розумовий, розсудливий "), причому рахувати швидко. А ключовим є те, що усне рахування, в даному випадку, виступає лише інструментом, яким дитина "прокачує" свій мозок.


Методика Соробан (яп. ?? / ? ? ? ? - "Соро" / "бан" - "рахункова дошка") - допомагає дитині освоїти таке рахування за допомогою рахівниці абак, на якій дитина відпрацьовує рішення прикладів, пересуваючи кісточки спеціальним чином і певними рухами пальців - soroban.ua. Починаючи з першого уроку, поступово, реальні рахування переходять в ментальний образ, який дитина тримає в своїй уяві.


Цікавим і особливо значущим є те, що дитина при усному рахуванні обов'язково задіє обидві півкулі головного мозку. Тільки при їх злагодженій і дружній роботі ми отримуємо правильний і точний результат.


Як відомо, ліва півкуля мозку відповідає за логіку і аналіз, а права - за творчість. Науковою мовою цей поділ завдань називається функціональною асиметрією. Для того, що називається "гармонійним розвитком особистості" необхідна спільна робота обох півкуль. Синхронізації їх роботи і вчать в Школі "Соробан"


Отже, як же рахувати цим загадковим соробаном?


Дитина бачить перед собою рахівницю ( "бачить" в умі) - бачить кількість кісточок на рядочках - зіставляє їх кількість з числовим значенням і далі, пересуваючи кісточки (в розумі!), відповідним правилам чином, робить ті чи інші математичні дії. Зовні зазвичай це виглядає так, як ніби він великими і вказівними пальцями обох рук "гладить" і "щипає" повітря.


А в цей час в його мозку відбувається колосальна робота по синхронізації обох півкуль, яку показує спільна діяльність обох рук на етапі роботи з рахівницями.


Одночасна робота півкуль здійснюється так: ліва півкуля "розуміє", який образ потрібно "замовити" правій; права "показує" образ рахівниці цілком, а ліва виставляє на ній необхідну кількість кісточок; образ "перехоплюється" правою півкулею для аналізу, а потім "повертається" назад в ліву для озвучування отриманого числа.


Особливим "трюком", який демонструє, дійсно, синхронну роботу півкуль, і яким опановують юні соробанята, приблизно, через один-два місяці навчання – одночасне рахування і розповідання вірша або спортивні вправи, гра з м'ячем, танець чи інші дії.


Варто відзначити, що дитина рахує на швидкостях, які здаються нереальними, особливо для тих, хто звик рахувати звичайною математикою.


В процесі тренування, виконуючи такі вправи для мозку, як додавання, віднімання і множення (особливо, великих чисел) розвиваються і мислення, і пам'ять, і увага. Про мислення, напевно, і так зрозуміло: куди без нього в такій справі, як рахування - постійний аналіз; пам'ять - особливо візуальна і аудиальна - при запам'ятовуванні чисел, які диктуються і подаються на екрані. А увага – її концентрація і стійкість - розвивається при монотонно пропонованих з постійною швидкістю довгих прикладах (наприклад, + 9 - 7 + 2 - 5 + 3 і так далі - до 20 і більше варіантів). Якості, які розвиваються, будуть корисні в дорослому житті. Наприклад, при тривалому перебуванні за кермом автомобіля, коли концентрація уваги повинна зберігатися на високому рівні тривалий час.


Зростає стресостійкість - а як без неї при швидкості рахування в 0,3 секунди рахувати довгий приклад? А самооцінка як підвищується! Адже дитина вміє те, чого не можуть його шкільні друзі і навіть вчителі.


Оптимальний вік для навчання за методикою "Соробан" - від 5 і до 11 років. До 5 років - ще рано для систематичних занять, після 11 років - у міру дорослішання у дитини з'являються свої інтереси і мотивація. Підліток повинен розуміти для чого йому потрібно це навчання. При правильній мотивації навіть діти більш старшого віку показують відмінні результати. Процес ускладнює і те, що дитина вже вивчила класичну арифметику і переключитися зі шкільної програми рахування на образний не завжди легко.


Крім того, в 2016/2017 навчальному році в базовій школі "Соробан" в українському Дніпрі навчалися студенти старше 55 років. Самому дорослому учневі 85 років! Це навчання показало результативність методики при роботі з різними віковими групами. В даному випадку навчання було направлене на підтримку функцій мозку, однак, було відзначено і значне поліпшення показників розумової діяльності в порівнянні з результатами тестування на початку навчання. Утримати швидкість мислення, зберегти обсяг пам'яті як в молодості - мабуть, мрія літніх людей стала реальність. З осені 2017 року групи студентів старше 55 років будуть навчатися у всіх школах міжнародної мережі "Соробан".


Важливо, що заняття з методики "Соробан" проходять в ігровій формі, і навіть тренування на Онлайн-тренажері з Дідом Соробаном - захоплююча гра. Ненудні уроки і приголомшливі результати навчання - це подобається дітям і важливо для батьків!


Автор: Мовчан Катерина Сергіївна, дитячий психолог.

P.S. Это интересно:

Написать Вконтакте


Комментарии для сайта Cackle
ДОБАВИТЬ БАННЕР


Новости по теме.

Новости с главной.

Как облегчить симптомы токсикоза - «Беременность и роды»

Как облегчить симптомы токсикоза - «Беременность и роды»

Что это? Тошнота — одна из примет беременности, ставших буквально притчей во языцех. Токсикоз...
Фолиевая кислота и беременность - «Беременность и роды»

Фолиевая кислота и беременность - «Беременность и роды»

О роли нуклеиновых кислот в передаче наследственных признаков знают многие читатели — даже далекие...
Что можно и нельзя пить во время беременности - «Беременность и роды»

Что можно и нельзя пить во время беременности - «Беременность и роды»

Что обычно предлагают человеку, который захотел пить? Чай, кофе (чаще растворимый), газированный...
Опубликованы международные рекомендации для беременных в период пандемии COVID-19 - «Беременность и роды»

Опубликованы международные рекомендации для беременных в период пандемии COVID-19 - «Беременность и роды»

Медицинский директор сети клиник Фомина, акушер-гинеколог Татьяна Румянцева рассказала о...

Это надо пробовать! Готовим баскский сожженный чизкейк — идеал во всех отношениях! - «Я и Кухня»

Автор фото и рецепта Агния: instagram.com/mykitchenrulez/ [i]Ингредиенты (на форму 23-28 см):• 900 г сливочного сыра•...

Празднуем жизнь: ролик «Тануки» про возвращение из самоизоляции - «Я и Кухня»

Главная героиня — девушка, которая долгое время провела дома (как большинство из нас). Наконец можно выйти в свет:...

На бутерброд, в котлеты и к курице: готовим ароматное сливочное масло - «Я и Кухня»

Автор фото и рецепта Ирина Мелюх: instagram.com/saharisha/ Ингредиенты:• сливочное масло• шнитт-лук• соцветия......

Блюда дворянской кухни: интересное о кулинарных привычках

Ведь красиво оформленное блюдо, приготовленное из большого количества ингредиентов, улучшает аппетит, делает процесс...

Как на испанском побережье: готовим чуррос и представляем себя на пляже - «Я и Кухня»

Автор фото и рецепта Агния: instagram.com/mykitchenrulez/ Ингредиенты:475 мл воды40 г сливочного масла25 г сахара5......

Как у бабушки: готовим пирожки из картошки с грибами - «Я и Кухня»

Автор рецепта: instagram.com/foody.magic/ Ингредиенты:...

Тогда и сейчас: как изменились окрашивание, ногти и интимные стрижки за 10 лет - «Я и Красота»

Вспомним, какое окрашивание волос, цвет кожи, маникюр и ресницы мы чаще всего выбирали 10 лет назад....

Garnier полностью откажется от пластика и запустит преобразовательную инициативу Green Beauty - «Красота»

Сегодня как никогда важно заботиться о здоровье, окружающей среды и состоянии общества. С учетом беспрецедентных...

Сколько Водонаева, Хилькевич и другие звезды потратили на свои зубы - «Я и Красота»

Узнай, кто воспользовался винирами, а кому хватило лишь отбеливания....
Звездные Новости
Похожие новости.
Психология и отношения.
Ваша реклама тут.
ДОБАВИТЬ БАННЕР


Полезно знать.